główna zawartość strony

Przystąpienie do programu „Twoje dane – Twoja sprawa!!!”

GIODO LOGO GIODO

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do programu Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Ogólnopolski Program Edukacyjny pt. „ Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych” organizowany jest już po raz VII.

Celem tego programu jest między innymi:

• poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych;
  • kształtowanie wśród uczniów świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej.

Program „Twoje dane - Twoja sprawa” będzie realizowany w naszej szkole w klasach III – VI.

„Razem zmieniamy Internet na lepsze” Dzień Bezpiecznego Internetu i Ochrony Danych Osobowych

GIODO DBI

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 07.02.2017r. Pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny przeprowadziła w klasach I-III zajęcia edukacyjne promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystanie nowych technologii przez uczniów. W klasach IV – VI zajęcia przeprowadził Pan Arkadiusz Sochala, nauczyciel informatyki. Podczas zajęć wykorzystano scenariusz zajęć i filmy edukacyjne m.in. „Owce w sieci”, „Tunio i Zuźka poznają Internet”, „3… 2… 1 … Internet”.

W tym roku do obchodów Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy razem z Dniem Ochrony Danych Osobowych w ramach realizowanego programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Podczas tych obchodów został odczytany list otwarty Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych we wszystkich klasach, w których jest on realizowany.