Zawody wędkarskie

Początek czerwca to tradycyjnie czas oczekiwania na wędkowanie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1.

W tym roku członkowie Krośniewickiego Stowarzyszenia Wędkarzy zorganizowali zawody w sobotę 10 czerwca. Na akwen we Frankach przyjechała grupa zawodników rowerzystów i rzesza dzieciaków z klas I - III wraz z rodzicami. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach. O wielką rybę walczyli uczniowie klas I – III i IV – VI. Po wylosowaniu stanowisk rozpoczęła się rywalizacja. Pewnie wszystko odbywałoby się w należytym porządku, ale zawodnicy nie przewidzieli, że w tym roku ryby doszły do porozumienie i nie pozwoliły się złowić. Długo trzeba było czekać zanim jakiś mizerny leszczyk znalazł się na haczyku. Walka trwała, a po jej zakończeniu ogłoszono wyniki. W kategorii uczniów klas I – III miejsca zajmowali:

1. Dominik Frontczak
  2. Maciej Sztygiel

W kategorii uczniów klas IV – VI zwycięzcami okazali się:

1. Erwin Duczyński

Po ceremonii wręczenia medali i pucharów „szczęśliwe” ryby powróciły do wody, a zawodnicy oraz ich rodziny rozpoczęli ucztę. Czego tam nie było. Najróżniejsze napoje, pyszne batony, grillowana kiełbasa z mięciutką bułką i musztardą oraz tradycyjnie, szczególnej urody grochówka. Wszyscy najedzeni i zadowoleni ruszyli do rywalizacji sportowej. Podczas przeciągania liny podekscytowani rodzice próbowali potajemnie pomagać swoim pociechom i tu nawet sędzia główny nie mógł zapanować nad sytuacją, by przywrócić porządek.

W każdym razie wszyscy bawili się znakomicie. Czas szybko płynął i trzeba było wracać do domu. Oczywiście tradycyjnie zapowiadamy, że za rok meldujemy się na łowisku. Tymczasem dziękujemy organizatorom, a w szczególności Panom Krzysztofowi Michalakowi i Zbigniewowi Kotarskiemu.

Dzień Dziecka Artykuł