główna zawartość strony

Zawody Wędkarskie we Frankach.

W dniu 2 czerwca 2018 r. członkowie Krośniewickiego Stowarzyszenia Wędkarzy zorganizowali zawody wędkarskie. Na akwen we Frankach przyjechała grupa zawodników rowerzystów i rzesza dzieciaków z klas I - VII wraz z rodzicami.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach. O wielką rybę walczyli uczniowie klas I – III i IV – VII. Po wylosowaniu stanowisk rozpoczęła się rywalizacja. Niedługo trzeba było czekać i pierwsza rybka znalazła się na haczyku. Walka trwała, a po jej zakończeniu ogłoszono wyniki. W kategorii uczniów klas I – III miejsca zajmowali:

  1. Maciej Kowalski
  2. Weronika Główczyńska
  3. Alan Sierocki

W kategorii uczniów klas IV – VII zwycięzcami okazali się:

  1. Oliwia Szałańska
  2. Michał Kłodawski
  3. Maciej Sztygiel

Po ceremonii wręczenia medali i pucharów „szczęśliwe” ryby powróciły do wody, a zawodnicy oraz ich rodziny rozpoczęli ucztę. Czego tam nie było. Najróżniejsze napoje, pyszne batony, grillowana kiełbasa z mięciutką bułką i musztardą oraz tradycyjna grochówka. Prelekcję o bezpieczeństwie i pokaz motocykli przeprowadzili policjanci z sekcji ruchu drogowego KP w Kutnie. Wszyscy uczestnicy zawodów bawili się znakomicie. Czas szybko płynął i trzeba było wracać do domu. Oczywiście tradycyjnie zapowiadamy, że za rok meldujemy się na łowisku.

Tymczasem dziękujemy organizatorom, a w szczególności Panom Krzysztofowi Michalakowi i Zbigniewowi Kotarskiemu.