Zajęcia kulinarne „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

Dnia 9 kwietnia 2018r. uczniowie klasy III a z p. M. Lewandowską oraz p. J. Miszczuk uczestniczyli zajęciach kulinarnych „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Lekcja odbyła się w ramach promocji zdrowego odżywiania i upowszechniania programu„Owoce i warzywa w szkole” . Podczas zajęć dzieci zapoznały się z korzyściami płynącymize spożywania owoców i warzyw. Utrwaliły zasady zdrowego odżywiania się zgodnie z piramidą żywności. Następnie odbyła się część praktyczna. Dzieci przygotowywały smaczne, kolorowe szaszłyki owocowe oraz koktajle mleczno-owocowe. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami kulinarnymi komponując własne propozycje na przygotowanie koktajli, nie zabrakło również fantazji przy tworzeniu szaszłyków. Na koniec „lekcji zdrowia” uczniowie skonsumowali przygotowane wspólnie koktajle i szaszłyki owocowe.

To był duży zastrzyk energii witaminowej na dobry początek dnia w szkole …. z pewnością będziemy kontynuować takie zajęcia.