główna zawartość strony

Za drzwiami starej szafy…, czyli o VIII Powiatowym Turnieju Czytelniczym „Mistrz Czytelnictwa 2021”

Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Powiatowym Turnieju Czytelniczym „Mistrz Czytelnictwa” organizowanym z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi (Filia w Kutnie) oraz Szkołę Podstawową nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie. W tym roku szkolnym konkurs odbył się po raz ósmy i z uwagi na pandemię rozegrany został online.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz umiejętności czytania i analizowania utworu literackiego, a także propagowanie wiedzy na temat Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Hasło tegorocznego turnieju związane było z literaturą fantasy, lubianą i chętnie czytaną przez uczniów, a mianowicie z powieścią autorstwa C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii” i brzmiało: „Za drzwiami starej szafy, czyli w krainie fantazji z bohaterami Narnii”. W konkursie udział wzięło 14 szkół z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów kl. VIa: Sofiya Kryukowa, Malwina Włodarczyk, Jakub Jóźwiak - która zajęła ósme miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Uczestnikom gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również nie zabraknie miłośników literatury, którzy wezmą udział w kolejnej edycji turnieju.