Z książką na walizkach

„Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Od kilku lat organizowana jest w kilku regionach Polski przez Wydawnictwo „Literatura” z Łodzi oraz wojewódzkie i lokalne biblioteki publiczne. Ideą projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do najodleglejszych zakątków naszego kraju. W tym roku przypada X edycja tej akcji.

I właśnie 12 maja 2022 roku do Biblioteki Publicznej w Krośniewicach dotarła pani Grażyna Bąkiewicz z walizką pełną swoich książek. Miłośniczka historii, która swoje hobby przekuła na wykonywany zawód – przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii, dziś pisze książki, także historyczne. Tworzy dla dzieci, nastolatków i dorosłych, a jej twórczość była wielokrotnie nagradzana. Jej powieść dla młodzieży „O melba” uznana została Książką Roku 2002, zaś „Korniszonek”, powieść dla dzieci , otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, natomiast powieść historyczna „Mówcie mi Bezprym” została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Z panią Grażyną Bąkiewicz spotkali się uczniowie klasy IVA i IVB wraz z wychowawcami i mieli możliwość wysłuchania opowieści pisarki o jej pracy, pomysłach na książki, miłości do historii i wykorzystaniu wiedzy historycznej podczas pisania. Autorka zaprezentowała swoje najnowsze pozycje książkowe, które zresztą uczniowie mieli możliwość zakupienia wraz z dedykacją i autografem.

Wszystkich miłośników czytania zachęcamy do zapoznania się z utworami pani Grażyny Bąkiewicz, które można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej i Bibliotece Publicznej w Krośniewicach.