XXII Dzień Papieski "Blask Prawdy"

W dniu 16 października 2022 roku obchodziliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem "Blask Prawdy" (Veritatis Splendor).

Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej szkole w każdej klasie odbyły się zajęcia lekcyjne przeprowadzone przez katechetów upamiętniające postać Ojca Świętego – Jana Pawła II. Zajęcia te pokazały, jak ważną postacią w naszym życiu jest Papież. W sali katechetycznej została wykonana gazetka tematyczna. Dzieci na lekcjach religii i młodzież na lekcjach plastyki pod czujnym okiem pani Anny Bartniak wykonały rysunki Ojca Świętego na konkurs plastyczny "Jan Paweł II – w oczach dzieci i młodzieży" . Zakończeniem tego wydarzenia była wystawa prac młodych artystów zorganizowana wspólnie ze Świetlicą Szkolną. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wsród dzieci i młodzieży. Wkrótce zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu, a już dzisiaj dziękujemy za piękne i starannie wykonane prace.

Dzień papieski Artykuł