XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 roku odbył się w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki, a szczególnie zgłębiania znajomości tabliczki mnożenia. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia zaległości w zakresie operowania tabliczką mnożenia. Bezpośrednio w zabawie tabliczką mnożenia udział wzięło kilkuset uczniów naszej szkoły. Nauczyciele matematyki na zajęciach przypomnieli tabliczkę mnożenia i rozwiązywali zagadki matematyczne. Do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu ŚDTM włączyli się również wychowawcy świetlicy szkolnej. Wiedza sprawdzana była podczas krótkich kilkuetapowych egzaminów. Uczniowie uzupełniali wyniki na wylosowanych wcześniej kartkach. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania z karty przechodziła do kolejnego etapu o wyższej skali trudności. Najlepsi uczniowie, a było ich 30, otrzymali medale i certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Akcja ta przyczyniła się do większego zainteresowania tabliczką mnożenia i zauważenia jak wielką rolę odgrywa ona w naszym codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia oraz tym, którzy zajmowali się stroną techniczną i organizacyjną tego święta. Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia osiągnięcia wspaniałego wyniku. Zachęcamy wszystkich uczniów do dalszego treningu i sprawdzenia swojej wiedzy za rok w kolejnej edycji ŚDTM.

Koordynatorami XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole byli: Pani Ewa Kubiak, Pani Agnieszka Ujazdowska i Pan Waldemar Herłaziński.

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Artykuł