XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

1 października 2021 roku odbył się w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było upowszechnienie zabawowej formy uczenia się podstaw matematyki czyli tabliczki mnożenia. Miała ona zachęcić do jej przypomnienia w nieco weselszy i przyjemniejszy dla uczniów sposób. Akcja była też dobrą okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po długim etapie nauczania zdalnego, które miało miejsce w ubiegłym roku szkolnym. Bezpośrednio w zabawie edukacyjnej udział wzięło kilkuset uczniów naszej szkoły. Na korytarzach pojawiły się plakaty informujące o tym wydarzeniu. Nauczyciele matematyki już wcześniej na zajęciach trenowali z uczniami tabliczkę mnożenia i rozwiązywali zagadki matematyczne. Dzieci z młodszych klas przygotowały na plastyce kolorowe plakaty z numerami sal lekcyjnych zapisane za pomocą tabliczki mnożenia. 1 X 2021 r. był finalnym dniem akcji edukacyjnej i wtedy chętni uczniowie z klas IV – VIII przystąpili do egzaminu online. Było dużo zabawy, radości, ale i adrenaliny, ponieważ oprócz bezbłędności liczył się uzyskany czas wykonania zadania. Najlepsi uczestnicy mogą się teraz szczycić tytułem Mistrza Tabliczki Mnożenia, a poza tym wzbogacili swoje konto o bardzo dobre oceny z matematyki. Akcja ta przyczyniła się także do większego zainteresowania tabliczką mnożenia i zauważenia, jak wielką rolę odgrywa ona w codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia. Gratulujemy Mistrzom osiągniętego wyniku. Zachęcamy do dalszego treningu i wzięcia udziału za rok w kolejnej edycji ŚDTM.

Organizatorami edycji szkolnej XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia byli: Pani Violetta Kotlińska i Anna Bartniak oraz Panowie: Waldemar Herłaziński, Arkadiusz Sochala i Tomasz Sobczak.