WYNIKI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”

Dnia 27 listopada 2019 r. w naszej szkole przeprowadzony został Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”, którego celem jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego. Konkurs miał formę testu. Składał się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz części opisowej. Odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: MŁODZIK – dla uczniów klas V i VI oraz ADEPT – dla uczniów klas VII i VIII. W kategorii MŁODZIK udział wzięło 19 uczniów, zaś w kategorii ADEPT – 13.

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły - Alicja Wiśniewska z kl. VII startująca w kategorii ADEPT znalazła się wśród Laureatów Krajowych, zajmując III miejsce. W nagrodę otrzymała sprzęt cyfrowy oraz dyplom. Dyplomy wyróżnienia w kategorii ADEPT otrzymali: Anna Woźniak, Kacper Patelak, Jakub Konopiński oraz Kaja Mikołajczyk. Ponadto uczennica Anna Woźniak, zajmując II miejsce w szkole, zdobyła nagrodę książkową.

Z kolei w kategorii MŁODZIK dyplomy wyróżnienia otrzymali: Hubert Szadkowski, Weronika Główczyńska, Miłosz Moruzgała, Katarzyna Hyzopska. Nagrodę książkową za najwyższy wynik w szkole w tej kategorii zdobył Hubert Szadkowski.

Dyplom okolicznościowy z gratulacjami otrzymała także nasza szkoła, zaś pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie – dyplomy uznania. Uczniów przygotowały nauczycielki języka polskiego: p. U.Herłazińska, p. E.Krygier, p. M.Pachlińska.

Tegorocznym uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach, wyrażając nadzieję, iż rywalizacja w konkursie dostarczy im zarówno rozrywki umysłowej jak i satysfakcji z wyników.