WYNIKI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”

Dnia 5 grudnia 2019 r. w naszej szkole przeprowadzony został Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”. Ideą tego konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie, propagowanie wiedzy o polskich tradycjach, obrzędach i zabytkach, a także aktywizowanie miłośników historii. Konkurs miał formę testu składającego się z pytań dotyczących najważniejszych wydarzeń z historii Polski.

Udział w konkursie w kategorii MŁODZIK wzięli uczniowie kl. V a. Zakres zagadnień dotyczył tematu: Polska od czasów wczesnopiastowskich do końca Dynastii Jagiellonów.

Miło jest mi poinformować, iż najwyższy wynik w szkole uzyskała Malwina Włodarczyk. Uczennica otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom za bardzo dobry wynik. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.

Gratuluję wyników i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Szkolny Organizator Konkursu

Monika Pachlińska