Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 31 października 2018 r. uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami oraz szkolnym doradcą zawodowym wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Konińskiej Drukarni i Księgarni. Celem wycieczki było poznanie zawodu drukarza i księgarza.

Uczniowie zwiedzali drukarnię. Tam poznali proces produkcji książki od przygotowania materiałów do gotowego produktu. Kolejnym elementem wycieczki było zwiedzanie księgarni. Uczniowie mogli odwiedzić poszczególne działy oraz gościli w magazynie wysokiego składowania a także w sklepie firmowym. Młodzież wzięła także udział w przygotowanej pogadance w formie prezentacji multimedialnej na temat: „Jak powstaje książka?”. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w formie książek.