Wycieczka z morzem w tle…

Gdańsk to miasto o ponadtysiącletniej historii, które należy do jednych z najchętniej odwiedzanych przez turystów ze względu na cenne zabytki, ale również piękne położenie nad Morzem Bałtyckim. Uczniowie klasy VIa, VIb VI,c 5. czerwca 2024 r. odwiedzili to niezwykle urokliwe miasto, aby podziwiać jego zabytki, ale również pooddychać morską bryzą, zapowiedzią wakacyjnego wypoczynku.

Plan wycieczki obejmował spotkanie z przewodnikiem, który zaprosił uczniów na spacer po półwyspie Westerplatte – pamiętnym miejscu kampanii wrześniowej z 1939 roku w kierunku Pomnika Obrońców Wybrzeża zbudowanym w hołdzie żołnierzom walczącym w pierwszych dniach wojny, widoku na port i na nasze piękne morze. Następnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Starówki miasta i jej najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc, czyli Złotej Bramy, ulicy Długi Targ z fontanną Neptuna, Żurawia – dawnego dźwigu portowego oraz podziwiania kamienic nad Motławą, aż po chwilę zadumy w Kościele Mariackim uznawanego za jeden z największych ceglanych kościołów na świecie. No i cóż nie byłoby wycieczki, gdyby nie było zakupów pamiątek i posiłku … tak, tak oczywiście w McDonalds – tu też było miło i smacznie. Opiekunami na wycieczce były Panie: Anna Gabrychowicz, Małgorzata Głębocka, Edyta Krygier.

Artykuł