Wycieczka uczniów klas piątych do Łodzi!

Nauka nie musi być trudna! Jest tylko jeden warunek! – to hasło zachęcające dzieci i młodzież do odwiedzenia Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. I, że jest to prawda przekonali się uczniowie klasy Va, b, c, którzy odwiedzili to miejsce 1 grudnia 2022 roku podczas wycieczki do Łodzi.

Zwiedzając wystawę Experymentarium uczniowie mogli wszystkiego dotknąć, bawić się, rozwiązywać zagadki wyjaśniające skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Świetnie bawili się także w Arena Laser Games, gdzie wyposażeni w elektroniczne zbroje i laserowy pistolet poruszali się w labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek. Uczyli się tu współpracy podczas gry zespołowej.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili było kino IMAX. Projekcja filmu „Bella i Sebastian. Nowe pokolenie” przeniosła ich do malowniczych alpejskich krajobrazów i pozwoliła zachwycić i wzruszyć piękną przyjaźnią dziecka i psa. Oczywiście wyjazd na wycieczkę nie mógł odbyć się bez wizyty w McDonald’s na ulubionym nie tylko przez dzieci papu.

Uczniowie wrócili do Krośniewic pełni wrażeń, w świątecznym nastroju, w który wprowadził ich spacer po Manufakturze przepięknie udekorowanej, mieniącej się tysiącami światełek, błyszczącej kolorowymi wystawami zachęcającymi do zakupów i rozbrzmiewającej muzyką.

Podczas wycieczki uczniom towarzyszyli opiekunowie: Małgorzata Głębocka, Anna Gabrychowicz, Edyta Krygier, Piotr Gołofit.

Wycieczka Artykuł