Wycieczka edukacyjna do Łodzi

Dnia 17 listopada 2017 r. grupa czwartoklasistów (52 osoby) pod opieką swoich wychowawczyń udała się na interesującą i bardzo pouczającą wyprawę do Łodzi...

mde

Pierwszym punktem wycieczki był udział uczniów w zajęciach Małej Akademii we współpracy z BBC Earth. Pani edukatorka, wykorzystując świetnie przygotowaną prezentację, wprowadziła słuchaczy w niezwykle zachwycający i malowniczy świat przyrody. Dzieląc się z nami swoją wiedzą, stworzyła niesamowitą lekcję przyrody, podczas której nasi uczniowie wykazali się ogromną błyskotliwością.

Następnie uczniowie obejrzeli dwa filmy przyrodnicze w technologii 3D: "Dzika Afryka" i "Mali giganci". Pierwszy z nich zabrał nas w podróż po magicznym królestwie Afryki, drugi natomiast przeniósł widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów, którzy uświadomili nas w przekonaniu, że można być „małym ciałem, a wielkim duchem".

Kolejnym etapem wycieczki były zajęcia w Łódzkim Centrum Nauki - Eksperymentarium. Tu każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie doświadczyli, że nauka wcale nie musi być nudna, a wiedza to nie tylko tabliczka mnożenia i abstrakcyjne teorie.

Wyjazd zakończył się posiłkiem w restauracji Mc' Donalds. Był to świetny dzień na integrację zespołów klasowych, na dobrą rozrywkę, a przede wszystkim wesołą naukę. Wycieczka utwierdziła uczniów w przekonaniu, że nauka nie jest tylko obowiązkiem, ale może być także przyjemnością.