Wycieczka do Żelazowej Woli klas III

19 października 2016 r. uczniowie klasy IIIA, IIIB, IIIC wyruszyli n dawno zaplanowana wycieczkę jednodniową w kierunku Żelazowe Woli.

Pierwszym miejscem zwiedzania był skansen w Maurzycach koło Łowicza, gdzie widzieliśmy zabytkowe chaty łowickie, karczmę, kościół, plebanię, szkołę wiejską i kuźnię. Bardzo podobały nam się wytwory sztuki ludowe. Zakupiliśmy więc zakładki, obrazki, widokówki z łowickimi kogucikami i kwiatami.

Następnie pojechaliśmy do Muzeum w Łowiczu, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych pt. „Tkanina w stroju łowickim” – drukowanie wzorów na tkaninie. Zwiedzaliśmy także wystawę stałą pt. „ Etnografia Księstwa Łowickiego”. Podziwialiśmy stroje, sztukę ludową, narzędzia, przedmioty i meble dawnej wsi łowickiej.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie rezydencji pałacowej w Nieborowie. Duże wrażenie zrobiły na nas wspaniałe komnaty pałacu i jego wyposażenie. Potem pojechaliśmy do Żelazowej Woli. Zwiedzaliśmy dom urodzenia Fryderyka Chopina. Złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem tego genialnego kompozytora, spacerowaliśmy po parku otaczającym dworek, gdzie rosną rośliny sprowadzane z różnych części świata. Kupiliśmy wiele pamiątek, które będą przypominać nam oglądane miejsca.

Wycieczka była wspaniała, wrażenia niezapomniane.