Wycieczka do Warszawy

W dniu 26 maja 2023 roku uczniowie klas 3a i 3b wraz z nauczycielkami odbyli wycieczkę do Stolicy Polski. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, które w maju prezentują się najpiękniej, kwitną tam bowiem bzy i rododendrony dodając uroku letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zachwycił nas Pałac na Wodzie oraz Królewska Galeria Rzeźb w Starej Oranżerii.

Zatrzymaliśmy się przed pomnikiem Fryderyka Chopina, największego polskiego kompozytora i wysłuchaliśmy informacji przekazywanych przez przewodnika wycieczki o historii jego powstania. Spacer po parku uatrakcyjnił nam paw pozujący do zdjęć.

Drugim punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście. Z wielką uwagą podziwialiśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zatrzymaliśmy się także przy pomniku Małego Powstańca. Dla dzieci wielkim wyzwaniem było przejście po murach obronnych miasta.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik – najnowocześniejszego centrum naukowo – edukacyjnego w Polsce. Tu spędzaliśmy czas bardzo aktywnie, a jednocześnie odkrywaliśmy tajniki wiedzy i sprawdzaliśmy funkcjonowanie naszych zmysłów. Tu każdy mógł być odkrywcą i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach.

Ostatnim punktem naszej podróży było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Razem z przewodnikiem przeszliśmy trasę piłkarza. Zwiedzaliśmy m. in. szatnie piłkarzy, płytę Stadionu Narodowego, salę pomeczowych konferencji. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o PGE Narodowym. Wycieczka była bardzo udana. W miłej i wesołej atmosferze wracaliśmy do domu. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do tego pięknego miasta.

Dziećmi w czasie wycieczki opiekowały się panie: Agnieszka Kolasińska, Agnieszka Tylak i Maria Lewandowska.

Warszawa Artykuł