główna zawartość strony

WYCIECZKA DO WARSZAWY

O tym, że wycieczki uczą i bawią przekonali się uczniowie klas: IVa ,IVb, IVc, którzy 22 października 2021 roku odwiedzili Warszawę. Celem podróży było integrowanie uczniów klas czwartych, poznanie historii stolicy i jej zabytków, ale także budzenie uczuć patriotycznych i dumy narodowej.

Pierwszym punktem na mapie wycieczki były Łazienki Królewskie, które w jesiennej szacie zaprezentowały się naprawdę urokliwie. Uczniowie odwiedzili tutaj Fryderyka Chopina, genialnego polskiego kompozytora, którego postać przedstawia okazały pomnik projektu Wacława Szymanowskiego. Poznali także historię powstanie ogrodu, pałacu na Wodzie oraz sylwetkę Stanisława Augusta Poniatowskiego, który miał tu letnią rezydencję. O wszystkich tych wydarzeniach interesująco opowiedziała oczywiście pani przewodnik. Podczas spaceru w Łazienkach Królewskich dzieciaki spotkały dumne pawie i śliczne wiewiórki, które okazały się niezwykle łakome na orzechy.

Następnym punktem programu był spacer po Starym Mieście, podczas którego uczniowie wysłuchali hejnału z wieży Zamku Królewskiego, przyjrzeli się kolumnie Króla Zygmunta III Wazy, którego uwielbiają warszawiacy, bo to on właśnie przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Na rynku Starego Miasta niezwykłą atrakcją okazało się spotkanie z kataryniarzem Janem, który śpiewał do muzyki płynącej z katarynki, ale także zaprezentował budowę tego przenośnego instrumentu grającego. Tutaj także podziwiali pomnik Syrenki – godła i opiekunki miasta. Opuszczając Starówkę zatrzymali się przed pomnikiem Małego Powstańca upamiętniającego najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. I dalej spacerem przez Krakowskie Przedmieście uczniowie doszli pod Pałac Prezydencki – siedziby prezydenta Polski, pokłonili się naszemu wieszczowi Adamowi Mickiewiczowi i dotarli do Grobu Nieznanego Żołnierza zlokalizowanego na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tutaj obserwowali uroczystą zmianę warty przed grobem. Następnie wędrując przez Ogród Saski udali się do autokaru i podziwiając ulice Warszawy przejechali na Stadion Narodowy PGE, gdzie zwiedzili to miejsce podążając trasą VIP, czyli czerwonym dywanem do różnych ciekawych miejsc obiektu: prestiżowych i drogich sal z widokiem na płytę boiska, sali konferencyjnej, szatni piłkarzy, miejsc komentatorów sportowych, strefy VIP na stadionie oraz tarasu widokowego. Mimo pustego stadionu uczniowie gorąco i donośnie pokazali, że całym sercem kibicują polskiej reprezentacji – czym zaimponowali przewodnikowi. Była to na pewno niezapomniana chwila dla miłośników piłki nożnej.

Ostatnim punktem wycieczki, bez którego nie może odbyć się żadna szkolna wycieczka była oczywiście wizyta w McDonald’s skąd najedzeni, weseli i pełni wrażeń czwartoklasiści wyruszyli w drogę do domu.

Opiekunami uczniów podczas wycieczki byli nauczyciele: Małgorzata Głębocka, Anna Gabrychowicz, Beata Lipska, Edyta Krygier. Podróż odbyła się z Biurem podróży „Full Travel” z Kutna.