Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

Trzecioklasiści lubią podróże. Tym razem szlak turystyczny zaprowadził nas do Torunia i Ciechocinka. Wyruszyliśmy 21 maja 2018r. Pierwszym przystankiem był Ciechocinek. Zwiedziliśmy tężnie solankowe. Spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym. Podziwialiśmy dywany kwiatowe – partery Hellwiga. Odwiedziliśmy także Jasia i Małgosię, najbardziej rozpoznawalną fontannę w Ciechocinku. Po udanym spacerze udaliśmy się w dalszą podróż. Wkrótce z okien autokaru podziwialiśmy Toruńską Starówkę. Bramą Żeglarską, jak kiedyś królowie weszliśmy do miasta. Na spotkanie z nami przybyła Mieszczka Małgorzata i Flisak Iwo, z którymi zwiedziliśmy miasto poznając ciekawe historyczne miejsca, a także legendy związane z miastem. Zobaczyliśmy Krzywą wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika, najsławniejszego polskiego astronoma, który urodził, się w Toruniu i udowodnił, że to Ziemia krąży wokół Słońca. Zobaczyliśmy także „Kościół Katedralny pod Wezwaniem Św. Janów” i wysłuchaliśmy historii o dzwonie ,,Tuba Dei’’ (Trąba Boża) drugim co do wielkości po dzwonie Zygmunta w Polsce. Nasi uczniowie wykazując się wiedzą i wytrwałością w przemierzaniu ulic piernikowego grodu otrzymali ,,Dyplomy Odkrywców Toruńskich Tajemnic’’. Wiele wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Muzeum Piernika, gdzie aktywnie uczestniczyli w pokazie wypieku pierników. Poznali składniki ciasta piernikowego, wyrabiali ciasto, następnie wycinali foremkami ciasteczka, które po upieczeniu zabrali ze sobą na pamiątkę .Ostatnim punktem programu był pobyt w Planetarium. Seans pt. ,,Cudowna podróż’’ zachwycił młodych widzów. Wędrówka w kosmosie i lądowanie na Marsie i Jowiszu dostarczyło dzieciom wiele emocji. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu planując już następne, tym razem wakacyjne podróże.