Wycieczka do Solca Kujawskiego

W dniu31 maja 2019 roku klasy pierwsze uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Solca Kujawskiego „Jura Park”. Dzieci zwiedziły ścieżkę dydaktyczną wzdłuż której rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Był to spacer poprzez kolejne okresy dziejów Ziemi, który pozwolił dziecku uzmysłowić różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata. Następnie dzieci udały się do parku rozrywki, gdzie miały możliwość skorzystania z dmuchańców, kolejki szynowej, basenu z kulkami oraz karuzeli. Później zwiedzali Muzeum Ziemi które posiada jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Uczestniczyli również w warsztatach plastyczno - paleontologicznych, gdzie malowali wcześniej przygotowane figurki dinozaurów. Podczas warsztatów poznali najbardziej znane gatunki wymarłych zwierząt. Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki było kino emocji w 5D oraz upominki od biura podróży.