Wycieczka do Płocka

Dnia 09.06.2016 r. uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami D. Lewandowską i K. Pietrzak oraz panią A. Grzelak uczestniczyli w wycieczce do Płocka.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie baśni Piotra Pawłowicza Jerszow pt. „Konik Garbusek” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Przedstawienie uatrakcyjniły skoczne rosyjskie melodie, piękne kolorowe stroje oraz ciekawa scenografia. Spektakl bardzo się wszystkim dzieciom podobał, co wyraziły gromkimi brawami. Kolejną atrakcją wyjazdu był posiłek w McDonals. Następnie dzieci zwiedziły płockie ZOO w którym podziwiały egzotyczne zwierzęta, ptaki i płazy. Szczególnie podobały się dzieciom surykatki, które wygrzewały się w wiosennym słońcu oraz jadowite węże i groźne tygrysy.

Wielką atrakcją okazała się pusta klatka po zwierzętach, którą wszyscy dokładnie obejrzeli. Ostatnim punktem wycieczki był plac zabaw, gdzie dzieci wesoło i bezpiecznie się bawiły.

Zadowolone i pełne wrażeń pierwszaki wróciły do Krośniewic, gdzie oczekiwali na nie stęsknieni rodzice.