WYCIECZKA DO PIEKARNI

Wycieczka do piekarni w dniu 22 września 2017r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy IIIa.

Piekarnia 2017

Dzięki uprzejmości pana Cezarego Jeziorskiego zwiedziliśmy zakład pracy – Piekarnię w Krośniewicach. Wycieczkę rozpoczęliśmy od ciastowni, pomieszczenia w którym rozpoczyna się produkcję chleba. Mieliśmy możliwość obserwowania kolejnych etapów wypieku pieczywa. Poznaliśmy urządzenia i maszyny służące do produkcji chleba. Z wielkim zainteresowaniem i podziwem przyglądaliśmy się pracy pracowników piekarni. Zrozumieliśmy , że chleb jest wytworem pracy wielu ludzi , którą należy szanować. Z pobytu w piekarni zapamiętamy pomieszczenie gdzie był piec i było bardzo gorąco, zapach świeżego chleba i smak bułek, którymi zostaliśmy poczęstowani. Dziękujemy panu Jeziorskiemu za poświęcony czas i gościnność. Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy na zajęcia szkolne.

Piekarnia 2017 Artykuł