Wycieczka do Lichenia

13 maja 2019 roku uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Wycieczka była jednocześnie pielgrzymką po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej.

W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili licheńskie sanktuarium. Byli w kościele świętej Doroty gdzie do czasu wybudowania bazyliki znajdował się łaskami słynący obraz Matki Bożej Licheńskiej oraz w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, który przez pewien czas spełniał funkcję kościoła parafialnego.

Centralnym punktem wyjazdu była Msza święta w bazylice licheńskiej o godzinie 12, na której nasi uczniowie zostali przywitani przez opiekunów sanktuarium. Po Mszy był czas na posiłek a następnie wjechaliśmy na wieżę bazyliki skąd mogliśmy podziwiać panoramę okolicy. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na Golgotę.