główna zawartość strony

WYCIECZKA DO ŁĘCZYCY

Po długiej przerwie od wyjazdów spowodowanej pandemią uczniowie klasy VII a wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Łęczycy. Wyjazd odbył się 5 października. Pogoda nam sprzyjała, ciepły i słoneczny dzień wprawił nas w dobry nastrój już od samego rana.

Jako że jednym z naszych celów była edukacja filmowa i popularyzacja kina, rozpoczęliśmy od projekcji filmu w łęczyckim Kinie „Górnik”. Obejrzeliśmy film pt. „Jak rozmawiać z psem”. Jego bohaterem jest 12–letni Olivier, chłopiec niezwykle uzdolniony, technologiczny geniusz, a jednocześnie właściciel psa o imieniu Henry. W wyniku tajemniczego eksperymentu nawiązuje się między nimi telepatyczna więź. Film, pełen humoru, przygód i zwrotów akcji, mówi także o relacjach międzyludzkich i ważnych wartościach w życiu człowieka tj. rodzina, miłość, przyjaźń, czy poświęcenie i lojalność.

Następnym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w Muzeum na Zamku w Łęczycy, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pt. „Średniowieczne rycerstwo. Dzieje, uzbrojenie, obyczaje, codzienność”. Siódmoklasiści wysłuchali ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną. Oglądali również eksponaty – elementy stroju i uzbrojenia rycerza. Było to okazją do przypomnienia sobie wiedzy z lekcji historii, a także zdobycia nowych informacji. Okazało się, że uczniowie z uwagą słuchali, gdyż bezbłędnie rozwiązali quiz na zakończenie prelekcji.

Warto pamiętać, że zamek w Łęczycy to budowla obronna wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego. Jest miejscem, z którym wiążą się ważne wydarzenia historyczne, a także miejscem pobytu wielu znamienitych postaci. W swoich murach gościł trzech polskich królów: Władysława Jagiełłę, Kazimierza Jagiellończyka i Zygmunta III Wazę. Tak więc wizyta w tym właśnie miejscu była dla uczniów ciekawą lekcją historii, a rozbudzanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją regionu jest dla nas zawsze ważnym celem szkolnych wycieczek.

Nieco czasu poświęciliśmy również na odpoczynek na dziedzińcu zamkowym. Śmiechom, rozmowom, zabawom nie było końca. Tym bardziej, że słoneczna pogoda nas nie opuszczała, a integracja i odnowienie relacji koleżeńskich po okresie zdalnej nauki były nam naprawdę potrzebne. Zadowoleni, uśmiechnięci, pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do szkoły. Opiekunami uczniów podczas wycieczki byli nauczyciele – p. Monika Pachlińska i p. Tomasz Sobczak.

sdr

sdr

sdr

sdr

sdr

dav

dav

dav