Wycieczka do Gniezna i Ostrowa Lednickiego.

W dniu 27.09.2016 r. uczniowie klas III wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Gniezna i Ostrowa Lednickiego.

Podczas tej wyprawy trzecioklasiści odwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego. Podczas projekcji filmu w 3D uczniowie poznali historię początków Polski, najważniejsze wydarzenia z tym związane oraz zbiory muzealne z tamtych czasów. Kontynuacją wycieczki było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, analiza historyczna powstania Drzwi Gnieźnieńskich i poznanie życiorysu Św. Wojciecha.

Następnie udaliśmy się poza Gniezno, gdzie promem przez jezioro przeprawiliśmy się na Lednicę. Tam w Muzeum Pierwszych Piastów oglądaliśmy ruiny zamku oraz wały obronne. Kolejną atrakcją była wizyta w manufakturze bombek, gdzie poznaliśmy etapy powstania bożonarodzeniowych ozdób. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma pamiątkową bombkę z imieniem oraz zakupił wybrane przez siebie ozdoby.

Pełni wrażeń, wiadomości historycznych, zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do Krośniewic.