„Wszystko zaczyna się od marzeń”

Każdy z nas ma marzenia. Są one częścią naszego życia, dzięki nim świat jest o wiele ciekawszy i weselszy. To one są siłą napędową w życiu. Marzymy o tym, co chcielibyśmy osiągnąć, kim być w przyszłości. Taki temat został poruszony na warsztatach zawodoznawczych dla uczniów klas trzecich oraz szóstych w ramach orientacji zawodowej. Warsztaty przygotowały i poprowadziły Pani Anna Burchard, pedagog, doradca zawodowy oraz Pani Joanna Szczepańska, psycholog, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kutnie. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery zawodowej, poznania własnych zasobów (zainteresowań, zdolności, pasji, umiejętności) oraz przybliżenie świata zawodów. Zajęcia prowadzone były różnorodnymi formami i atrakcyjnymi metodami pracy. Dzięki temu wszyscy uczniowie wykazali się dużą aktywnością oraz zainteresowaniem. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie znają swoje zainteresowania, potrafią określić mocne i słabe strony, są odpowiednio zmotywowani do pracy i działania oraz dokonują autoprezentacji.

Dlatego należy walczyć o spełnianie marzeń. Wystarczy tylko podjąć pierwsze kroki, aby przybliżyć się do celu. To marzenia nakręcają nas do działania, do zmiany na lepsze. Warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.