Wszystko zaczyna się od marzeń

Każdy z nas ma marzenia. Są one częścią naszego życia, dzięki nim świat jest o wiele ciekawszy i weselszy. To one są siłą napędową w życiu. Marzymy o tym, co chcielibyśmy osiągnąć, kim być w przyszłości.

Taki temat został poruszony na warsztatach zawodoznawczych dla uczniów klas trzecich oraz szóstych w ramach orientacji zawodowej i Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole w miesiącu październiku. Warsztaty przygotowały i poprowadziły Pani Anna Burchard, pedagog, doradca zawodowy oraz Pani Joanna Szczepańska, psycholog, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kutnie. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery zawodowej, poznania własnych zasobów (zainteresowań, zdolności, pasji, umiejętności) oraz przybliżenie świata zawodów. Zajęcia prowadzone były różnorodnymi formami i atrakcyjnymi metodami pracy. Dzięki temu wszyscy uczniowie wykazali się dużą aktywnością oraz zainteresowaniem. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie znają swoje zainteresowania, potrafią określić mocne i słabe strony, są odpowiednio zmotywowani do pracy i działania, dokonują autoprezentacji oraz znają zawody z najbliższego otoczenia. Ponadto uczniowie określają wstępnie swoje wyobrażenia o wyborze przyszłego zawodu. Zajęcia zorganizowała i koordynowała Pani Aleksandra Marciniak, pedagog i doradca zawodowy.

Wszystko zaczyna się od marzeń Artykuł