Wiosenny spacer trochę inaczej.

Deszczowa pogoda nie powstrzymała uczniów klasy 1c przed wiosennym spacerem. Nie była to jednak zwyczajna wyprawa. W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie za pomocą klocków LEGO stworzyli miejsca, zwierzęta i rzeczy, które można spotkać w czasie wiosennej eskapady. Dzieci pracowały w grupach, co pozwoliło na rozwijanie umiejętności współpracy i pielęgnowania wzajemnych relacji. Dodatkowo w naszych budowlach ukryła się matematyka.

Każdy z uczniów musiał przeliczyć ile klocków wykorzystał i porównać w parach, czy ma ich więcej czy mniej niż kolega. Liczyliśmy klocki według kolorów, wielkości i ksztaltów. Były prostokąty, kwadraty i trójkąty, szalone koła i urocze trapezy. Na koniec zajęć, dzieci miały za zadanie opowiedzieć historię, w której wykorzystają swoje prace. Wyobraźnia sprawiła, że był to niesamowity wiosenny spacer.

Artykuł