Umiem Pływać 2017!!!

Od 21 kwietnia b.r. uczniowie klas IIIa,b,c będą uczestniczyć w programie Powszechna Nauka Pływania „Umiem pływać”. Jest to projekt realizowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2017.

Poprzez ćwiczenia oswajające z wodą oraz naukę podstaw pływania uczniowie mogą atrakcyjne realizować dodatkowe lekcje wychowania fizycznego.

Podczas kolejnych zajęć dzieci zdobywają następujące stopnie sprawnościowe:

Rybka – opanowanie oddychania, leżenie w wodzie na piersiach i grzbiecie.

Foka – skok do wody, wypłynięcie z asekuracją.

Nurek – przepłynięcie 25m z wykorzystaniem sprzętu, nurkowanie z wyłowieniem zabawki.

Delfinek – przepłynięcie 25m bez przyborów, skok do głębokiej wody, wypłynięcie i dopłynięcie do wyznaczonego miejsca.

Od piątku czeka nas dwadzieścia godzin wspaniałych i pełnych wrażeń zajęć bardzo przydatnej nauki pływania oraz świetnej zabawy w wodzie z rówieśnikami.

Opiekunami uczniów są wychowawcy klas pp. Jarosław Morawski, Małgorzata Stasiak i Magdalena Kacprowicz.

Umiem pływać Artykuł