Trzymaj Formę

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie. Organizatorami programu są: Główny Inspektor Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności.

Celem programu jest edukacja młodzieży szkolnej i ich rodzin w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i prawidłowego, czyli zbilansowanego sposobu odżywiania. Powiatowym koordynatorem jest Pani Jolanta Dudkiewicz, inspektor ds. higieny i promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie.

Szkolnym koordynatorem programu jest Pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny, która współpracuje z Panią Anną Gabrychowicz, nauczycielem wychowania fizycznego oraz Panem Pawłem Górnikiem, nauczycielem wychowania fizycznego oraz wychowawcami. Adresatami programu są uczniowie klas: Va, Vb, VIa, VIb, VIc. Uczniowie klas piątych i szóstych realizują projekt medialny, którego celem jest przedstawienie rzeczywistości, faktów jaj największej grupie odbiorców przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. Działania uczniów w tym projekcie to działania dziennikarzy.

Uczniowie wykorzystują w swojej pracy opracowane i stworzone przez siebie materiały promocyjne, np. ulotki, broszury, foldery, plakaty. Wykorzystują szkolną stronę internetową, gazetki na szkolnych korytarzach, a nawet spróbują publikować w lokalnej prasie.

Plakat Artykuł
Trzymaj formę Artykuł