Telefon zaufania 116 111

Cieszymy się, że razem z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę nasza szkoła daje dzieciom siłę. Siłę można dawać na wiele sposobów – jednym z nich jest edukowanie dzieci, że świat dorosłych przyjdzie im z pomocą, kiedy będą jej potrzebowały.

Drodzy uczniowie, przypominamy, że w waszym najbliższym otoczeniu są osoby z którymi możecie porozmawiać o wszystkim – nauczyciele, wychowawcy, pedagog oraz psycholog szkolny.

Przypominamy także o istnieniu telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, gdzie również możecie liczyć na zrozumienie, akceptację i wsparcie. Telefon działa codziennie – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę!

Rozmowy i korespondencja jest poufna. Specjaliści po drugiej stronie telefonu nie powiedzą nikomu o tym, o czym będziecie chcieli porozmawiać. W sytuacji zagrożenia Waszego życia lub zdrowia skontaktują się z osobami, które zadbają o Wasze bezpieczeństwo.

Pamiętajcie, że nie jesteście sami!

116111 Artykuł