Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa

W dniach 05-09.06.2017 r. w naszej szkole Pani Aleksandra Marciniak zorganizowała Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Baw się i bądź bezpieczny”.

Jego celem było propagowanie bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji. Z tej okazji odbyły się prelekcje połączone z prezentacjami multimedialnymi przygotowane przez zaproszonych gości. Pierwszy dzień rozpoczął się spotkaniem z ratownikiem wodnym, Panem Marcinem Sułkowskim z pływalni Aquapark w Kutnie. W kolejnych dniach odbyły się spotkania ze strażakiem, Panem Kamilem Nowickim z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośniewicach oraz z funkcjonariuszem policji, Panem Piotrem Grzankowskim z Komisariatu Policji w Krośniewicach. Jednak największym wydarzeniem dla dzieci było spotkanie z ratownikami wodnymi, z Panem Bogdanem Lewandowskim oraz z Panią Dominiką Kowalską z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka, którzy przyjechali z dwoma psami, psem ratownikiem Orką i szczeniakiem Orim.

Po przeprowadzonych spotkaniach uczniowie naszej szkoły:

• wiedzą jak należy zachować bezpieczeństwo na drodze, podczas jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce a także, że należy nosić ochraniacze, kaski na głowę oraz odblaskowe kamizelki i inne elementy,
  • znają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu,
  • wiedzą, że nie należy ufać nieznajomym,
  • potrafią zachować bezpieczeństwo w domu, nad wodą, w górach, w lesie,
  • znają numery alarmowe 112, policja 997, straż pożarna 998, pogotowie 999 oraz potrafią zachować się w razie wypadku i znają zasady udzielania pierwszej pomocy,
  • zdobyły wiedzę na temat obrażeń ciała, w tym na temat oparzeń,
  • wiedzą, jak należy zapobiegać utonięciom, upadkom oraz zatruciom.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania zaproszonym gościom, którzy włączyli się do Szkolnego Tygodnia Bezpieczeństwa.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji!