SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

28 kwietnia 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zamiłowania do literatury wśród uczniów klas I - III naszej szkoły. Uczestnicy konkursu odświętnie ubrani zebrali się w bibliotece szkolnej. Jury w składzie: przewodnicząca – dyrektor szkoły Pani Anna Banasiak, członkowie - Pani Hanna Nowak i Pani Dorota Klarzak nauczycielki świetlicy oceniało płynność, dykcję, tempo czytania, poprawność artykulacyjną, modulację i natężenie głosu oraz interpretację tekstu. Uczniowie prezentowali fragmenty wybranej przez siebie literatury dziecięcej. Po wysłuchaniu zmagań 24 uczestników konkursu jury ogłosiło wyniki konkursu. Wskazanie zwycięzców nie było łatwym zadaniem, ponieważ, wszyscy uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania. Byli doskonale przygotowani i pięknie czytali wybrane teksty.

Wśród uczniów klas pierwszych przyznano:

I miejsce Hania Pietrzak

II miejsce Kacper Przygodzki

III miejsce Szymon Kaszyński

Wśród uczniów klas drugich przyznano:

I miejsce ex aequo Lena Grzankowska, Jan Gawrysiak i Michał Wojciechowski

II miejsce ex aequo Zosia Jakubczyk i Alicja Nowak

Wśród uczniów klas trzecich:

I miejsce zajął Patryk Salomon

II miejsce ex aequo Sebastian Tomczyk i Maksymilian Bobrowski

III miejsce Zuzanna Skowrońska

Nagrodę specjalną przyznano Lenie Wysockiej

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy dyplomy i zakładki do książek. Podczas trwania konkursu panowała miła i przyjazna atmosfera. Nie zabrakło również radości i głośno wyrażanych emocji w czasie ogłaszania wyników. Szkolny Konkurs Pięknego Czytania przygotowali nauczyciele: Katarzyna Pietrzak, Maria Lewandowska i Tomasz Sobczak.