Szkolny konkurs „Bezpieczny Internet – Działajmy razem” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że konkurs “Bezpieczny Internet – Działajmy Razem” został rozstrzygnięty. Promowanie zasad bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych wśród dzieci i młodzieży, to główne założenia niniejszego konkursu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III ”Bezpieczna przygoda z Internetem” oraz klasy IV-VIII „Dbamy o bezpieczeństwo seniorów w Internecie”. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klas 2c i 3a, ponieważ wszyscy przystąpili do konkursu. Brawo!

Komisja oceniała trafność, walory artystyczne oraz oryginalność przedstawienia tematyki konkursu. W wyniku dyskusji i głosowania nagrodzonych zostało 5 prac.

W kategorii klas I-III otrzymali: I miejsce Alan Michalak klasa 2c, II miejsce Kacper Gołębiewski klasa 2a, III miejsce Filip Różalski klasa 3c.W kategorii klas IV-VIII otrzymały: I miejsce Oliwia Marciniak klasa 7a i II miejsce Alicja Bartłomiejczak klasa 7a.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie klasy 6A: Sandra Morusgała, Julia Rosiak, Mateusz Borkowski i Gracjan Matusiak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie”, organizatorem którego jest Fundacja Uniwersytetu Dzieci. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi mogą mieć kontakt osoby dorosłe w Internecie. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat dokonywania bezpiecznych zakupów i wiarygodności informacji w Internecie. Wykonane zostały również ulotki informujące o zagrożeniach jakie mogą napotkać osoby dorosłe, jeśli nierozważnie korzystają z sieci.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy, dziękujemy za pomysły, piękne plakaty i zachęcamy do udziału w kolejnych obchodach DBI.

Artykuł