Szkolny Dzień Zdrowia

W dniu 20.05.2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Zdrowia, którego celem było propagowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Przygotowano różnorodne i atrakcyjne zajęcia rekreacyjne, które odbywały się na terenie szkoły oraz pobliskich ogródkach działkowych.

Dzień rozpoczął się rozgrzewką wszystkich uczniów na boisku szkolnym. Rozgrzewkę prowadził uczeń klasy VIa Mateusz Józefkowicz, pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego pani Anny Gabrychowicz. Rozgrzewka miała na celu przygotowanie uczniów do biegów przełajowych na dystansie 800 metrów dla klas starszych oraz na dystansie 500 metrów dla klas młodszych.

W biegach wszyscy uczniowie dzielnie pokonywali wyznaczoną trasę w duchu zdrowej rywalizacji.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dziewczyny z klas I

1. miejsce Jakub Grodecki
  2. miejsce Tobiasz Nowak
  3. miejsce Maciej Sierakowski

Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami oraz dyplomami.

Po zakończonych biegach wszyscy uczniowie otrzymali wodę mineralną, słodycze, soki owocowe, mleko i jabłka.

Po krótkiej przerwie regeneracyjnej uczniowie zostali zaproszeni do pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą dla dzieci młodszych prowadziła pani Romana Kłopska a dla uczniów starszych poprowadził pan Paweł Górnik.

Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sami wypróbowali swoich sił podczas praktycznych ćwiczeń na fantomie.

Po zakończonych zajęciach wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na ciepły posiłek.

Uczniowie mogli poczęstować się również zdrowymi bułkami, które zostały ufundowane przez państwa Jeziorskich, właścicieli piekarni w Krośniewicach.

Dla rodziców przygotowany był również punkt informacyjno – edukacyjny dotyczący żywienia i aktywności fizycznej dzieci, na którym osoby zainteresowane mogły otrzymać ulotki.

Ten dzień był także podsumowaniem ogólnopolskich programów: „Trzymaj formę”, „Szklanka mleka” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Dzięki udziałowi w Szkolnym Dniu Zdrowia udało nam się uświadomić dzieciom, jak ważny jest codzienny ruch, bezpieczny i aktywny wypoczynek.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą mogli wykorzystać zdobyte doświadczenia i wiedzę w życiu codziennym a szczególnie w czasie najbliższych wakacji.

Najbardziej cieszy nas fakt, że w zajęciach rekreacyjnych wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Nad przebiegiem Szkolnego Dnia Zdrowia czuwały panie Anna Gabrychowicz oraz Aleksandra Marciniak.

Jednocześnie pragniemy podziękować głównemu sponsorowi Państwu Elżbiecie i Radosławowi Szadkowskim ze Stowarzyszenia „Integracja” w Krośniewicach, dzięki któremu udało się zakupić: naklejki z logo Szkolnego Dnia Zdrowia, medale, dyplomy, słodycze, soki owocowe, wodę mineralną oraz jabłka.

Jesteśmy przekonani, że taka forma profilaktyki pozytywnie wpłynie na rozwój oraz zdrowy styl życia uczniów naszej szkoły.