Świąteczne pierniczki

W drugim tygodniu grudnia uczniowie klas III a, IV b i VI c na lekcjach religii piekli pierniczki, które zostały rozdane parafianom podczas „ Pasterki”- mszy świętej odprawianej w Wigilię o 24.

Wszyscy super przygotowali się do pracy, przynieśli fartuszki, nakrycia głowy, stolnice, wałki i foremki do wycinania pierniczków. Z zapałem wałkowali i wycinali różnokształtne ciasteczka. Dzięki uprzejmości i pomocy pracowników świetlicy szkolnej pierniczki zostały upieczone. W całej szkole cudownie pachniało piernikami i zrobiło się bardzo świątecznie... Następnie na plebanii pierniczki zostały ozdobione czekoladą, lukrem, kolorową posypką i spakowane w ozdobne torebeczki. Dodatkowo w każdą włożona została karteczka z cytatem z Pisma Świętego. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w pieczeniu, ozdabianiu, pakowaniu pierniczków i przyczynili się do wywołania uśmiechu na twarzach obdarowanych.

Pierniczki Artykuł