„Świat wolny od dymu tytoniowego” -konkurs plastyczny

O tym, że papierosy szkodzą zdrowiu wiedzą już najmłodsi. W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu 2021 w listopadzie najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie pod hasłem „Świat wolny od dymu tytoniowego”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest bierne palenie, bo wiedza na ten temat była przewodnim celem konkursu. Poprzez udział w takich akcjach możemy kształtować u dzieci postawy odpowiedzialności za zdrowie własne, również w przypadku kiedy są narażone na „bierne palenie” oraz zdrowie swoich bliskich. Konkurs miał też na celu inspirowanie dzieci do aktywności twórczej, pozwalał rozwijać talenty plastyczne, rozbudzać wyobraźnię, kreatywność, wzbogacać wiedzę, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem uzależnienia i na negatywne skutki zdrowotne wynikające z palenia papierosów i e-papierosów. Dzieci wykazały się niezwykłymi pomysłami. Konkurs pozwolił uczniom zaprezentować swoje autorskie pomysły, dał upust ich plastycznym możliwościom i, co najważniejsze, uświadomił jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie u siebie i innych w przyszłości. Poniżej przedstawiamy prace dzieci z klasy 1 c, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Wiśniewska, 1 b z wychowawczynią panią Katarzyną Pietrzak i III a, której wychowawczynią jest pani Monika Pilarska. W tym konkursie III miejsce zdobyła Natalia Cieślińska z kl. IIIa, a wyróżnienia otrzymali: Lena Wysocka Ib oraz Kamila Grzelczak i Jan Zapiór klasa Ic. Gratulujemy!