Supełki-nieoczekiwana zamiana miejsc

W dniu 8 lutego 2017 r. mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć u siebie Zespół Teatralny „Grupę T” z Torunia.

Aktorzy wystawili sztukę pt. ”Supełki-nieoczekiwana zamiana miejsc”. Poruszona tematyka to rozwijanie empatii i szacunku wobec zwierząt, kształtowanie opiekuńczej postawy wobec słabszych, WOLONTARIAT.

Spektakl miał charakter kabaretowo – edukacyjny. Adresowany był dla klas I-III oraz IV-VI z dostosowaniem gry przez aktorów dla różnej grupy wiekowej.

Dzieci od najmłodszych lat przejawiają naturalną ciekawość i fascynację światem zwierząt. Wrodzona umiejętność współodczuwania jest cechą, którą należy pielęgnować, wpływa ona bowiem na pozytywną postawę wobec natury. Celem spektaklu było rozwijanie empatii ,wrażliwości i szacunku wobec istot żyjących. Aktorzy pokazali widzom, że zwierzaki odczuwają zarówno ból jak i emocje, mają swoją niepowtarzalną osobowość oraz potrzeby. Nawiązując do powyższych zagadnień, poruszono również zasadę działania wolontariatu.

Widowisko spełniło nasze oczekiwania dając dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych, a przy okazji było dla nich niepowtarzalna okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami (publiczność aktywnie uczestniczyła w przebiegu wydarzeń). Spektakl miał charakter edukacyjny, a dzięki zabawnie opowiedzianej historii skupiał uwagę widzów do samego końca. Na zakończenie artyści przeprowadzili pogadankę, dotyczącą przekazanych treści. Charyzmatyczny duet toruńskich aktorów sprawił, że była to nauka poprzez zabawę. Lekcja poprowadzona w ten sposób, na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Spektakl Supełki Artykuł