Sukces w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii

W dniu 3 grudnia 2020 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii dla uczniów szkół podstawowych. W naszym województwie konkurs przedmiotowy z chemii został zapoczątkowany w roku szkolnym 2019/2020, dlatego teraz odbył się dopiero po raz drugi.

Sprawdzana wiedza oraz umiejętności, jakie wymagane były od uczestników konkursu obejmowały treści kształcenia z podstawy programowej, tj wiadomości dotyczące substancji i ich właściwości, wewnętrznej budowy materii, reakcji chemicznych, a także tlenu, wodoru i ich związków chemicznych. Dodatkowo wymagana była wiedza i umiejętności poszerzające treści z zakresu alotropii pierwiastków, a treści te są realizowane dopiero w szkołach ponadpodstawowych.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas ósmych wykazujący zainteresowanie ciekawą i magiczną chemią. Były to dwie uczennice oraz dwóch uczniów.

Spośród konkursowiczów został wyłoniony laureat – Miłosz Wolski z klasy VIIIb, który zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a Miłoszowi życzymy dalszych sukcesów.