SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA „KSIĄŻKA MÓWI”

Konkurs Pięknego Czytania „Książka mówi” organizowany jest na terenie województwa łódzkiego. Tegoroczna edycja w kategorii szkół podstawowych (kl. VII-VIII) odbywała się w dniach od 3 października do 30 listopada.

Organizatorem konkursu był Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza – wybitnego przedstawiciela epoki romantyzmu. Konkurs był wyjątkową okazją do przedstawienia utworów naszego narodowego wieszcza w interpretacji młodych czytelników oraz refleksji nad kunsztem słowa poety.

Konkurs podzielony był na trzy etapy. Etap rejonowy odbył się 14 listopada w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy VIII a (zwycięzców etapu szkolnego) – Bartosz Jędrzejczak, który przedstawił interpretację ballady „Upiór” oraz Wojciech Mazur z utworem „Rękawiczka”. Komisja wysłuchała 39 uczniów z 21 szkół podstawowych z terenów powiatu kutnowskiego, łęczyckiego i zgierskiego. Wśród pięciu laureatów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu znalazł się Wojciech Mazur.

Etap wojewódzki konkursu odbył się 30 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury „Stary Młyn” w Zgierzu. Wzięło w nim udział 25 laureatów z całego województwa. Tym razem uczestnicy prezentowali jeden przygotowany wcześniej utwór Adama Mickiewicza oraz jeden dodatkowo wylosowany. Profesjonalne jury dokonało oceny pięknego czytania, zwracając szczególną uwagę na dykcję, intonację, interpretację oraz ekspresję. Przyznano nagrody indywidualne dla trzech laureatów oraz sześć wyróżnień.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Krośniewicach – uczeń kl. VIII a – Wojciech Mazur znalazł się w gronie wyróżnionych. Uczestnicy otrzymali piękne nagrody, statuetki oraz pamiątkowe dyplomy. Podczas finału wysłuchali także profesjonalnej prezentacji ballady Adama Mickiewicza pt. „Rybka” w wykonaniu aktorki – pani Matyldy Paszczenko. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Wojtkowi serdecznie gratulujemy sukcesu! A w przyszłym roku szkolnym zapraszamy do udziału w konkursie kolejnych adeptów pięknego czytania.

Książka mówi Artykuł