Stągwie przemiany

W październiku 82 uczniów naszej szkoły systematycznie uczestniczyło w nabożeństwie różańcowym.

Uczniowie prowadzili rozważania tajemnic oraz brali udział w konkursach dotyczących tych rozważań organizowanych przez księdza Proboszcza Tomasza Jackowskiego. Podczas każdego różańca odmawiając modlitwę „Zdrowaś Maryjo” wrzucali kasztany do stągwi przemiany. Stągwie te nawiązywały do cudu Pana Jezusa przemiany wody w wino w Kanie Galilejskiej. Przed ołtarzem pojawiła się waga, która ważyła kasztany symbolizujące modlitwę i dobre uczynki. W ciągu czterech tygodni października udało się zapełnić wszystkie sześć stągwi kasztanami, przemieniając zło w dobro. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za tak liczne i systematyczne uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym.

Stągwie przemiany Artykuł