Spotkanie z pisarką

12 maja 2017 r. uczniowie klas V i VI byli w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach na spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Beatą Ostrowicką.

Autorka pisze od ponad 20 lat. Jej utwory cechują się żywą akcją i humorem, nie brakuje w nich wątków sensacyjnych, przygodowych a także fantastycznych. Przybyli na spotkanie mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy pisarza, inspiracjach oraz o sposobie kreowania bohaterów literackich. Pomysły do swoich książek B. Ostrowicka czerpie z życia. Niektóre postacie to osoby, które kiedyś spotkała na swojej drodze. Podczas spotkania przedstawiła kilku bohaterów swoich książek. Ciekawe dla uczniów było omówienie kolejnych etapów powstawania książek. Pani Ostrowicka zaprezentowała jedną ze swoich pozycji w formie arkusza wydawniczego oraz okładkę przed oprawieniem w nią książki. Pisarka nawiązała doskonały kontakt z uczestnikami spotkania, którzy chętnie podejmowali rozmowę na zaproponowany temat, rozwiązywali zagadki, odpowiadali śmiało na pytania i je zadawali. Osoby, które nie czytały jeszcze jej książek, to zostały przez autorkę skutecznie zachęcone, by sięgnąć do lektury Wyć się chce, Zła dziewczyna, Tajemnica szkatułki, Świat do góry nogami, Zaledwie kilka dni i innych.

Po spotkaniu był czas na zakup książek i wzbogacenie ich w dedykacje od autorki.

Spotkanie z pisarką Artykuł