„Spotkanie z Kopernikiem”

„Spotkanie z Kopernikiem” to tytuł przedstawienia przygotowanego z okazji 550 tej rocznicy urodzin Mikołajka Kopernika. Spektakl miał formę wywiadu jakiego udzielał Kopernik redaktorowi gazety. Odpowiadając na pytania astronom przybliżył uczniom naszej szkoły historię swojego życia, opowiadał o swoich studiach w Krakowie, zagranicznych w Padwie i Bolonii, przedstawił swoje największe dokonania naukowe, opowiedział o swoim największym odkryciu czyli o tym, że to Ziemia obraca się wokół Słońca a nie odwrotnie. Mówił o swoich licznych zainteresowaniach o ekonomii, architekturze, budowaniu obronnych zamków.

Podczas udzielania wywiadu uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda obieg Ziemi wokół Słońca.

Aktorzy grający Słońce i Ziemię w humorystyczny sposób przedstawili zasady panujące we wszechświecie. Antropolodzy przekazali ciekawostki dotyczące osoby Mikołaja Kopernika oraz jego zrekonstruowany wygląd.

W spektaklu wykorzystano także narzędzia TIK. Widzowie dzięki sprzętowi muzycznemu z projektu „Laboratoria przyszłości”- mogli nauczyć się i zaśpiewać piosenkę o naszym wszechświecie.

Osoby:

• Mikołaj Kopernik – Marcel Manikowski