Spotkanie z Balladyną w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

To już kolejny wyjazd klasy VIa i VIIc z wychowawcami: Marleną Wysocką i Edytą Krygier na spotkanie z bohaterami lektur szkolnych. Jesienią 2023 roku uczniowie byli w Kutnowskim Domu Kultury na przedstawieniu będącym adaptacją „Dziadów” Adama Mickiewicza, następnie w kinie „Górnik” w Łęczycy na łotewskiej produkcji filmowej na podstawie książki „Ania z Zielonego Wzgórza”, a teraz, 12 marca 2024 r. odwiedzili Teatr Muzyczny w Łodzi.

Tutaj, gościnnie aktorzy Krakowskiej Agencji Artystycznej zaprezentowali sztukę opartą na dramacie Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Utwór ten należy do kanonu lektur dla klasy siódmej i na pewno obejrzenie tej sztuki teatralnej stało się zapowiedzią, wprowadzeniem, a może nawet zachętą do przeczytania książki. Ukazana problematyka tragedii na pewno pomoże lepiej zrozumieć uczniom dzieło Słowackiego. Przedstawienie zachwyciło grą aktorów, strojami i świetnie dobraną muzyką zwiastującą nadejście tragedii. I naprawdę warto było zobaczyć okazałą, w piekielnie krwawym kolorze spódnicę Balladyny… To pewne, że obcowanie z kulturą żywego słowa zachwyca, rozwija wyobraźnię, uczy i uwrażliwia na piękno.