Spotkanie z autorem książek dla dzieci Kazimierzem Szymeczko

Biblioteka Publiczna w Krośniewicach po raz kolejny zaprosiła uczniów naszej szkoły na spotkanie z pisarzem w ramach VI łódzkich spotkań z młodymi czytelnikami pod hasłem „Z książką na walizkach”.

Uczniowie klas Vb, Vc, VIa, VIIb, uczestniczyli w tym spotkaniu, którego bohaterem był Kazimierz Szymeczko autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, laureat konkursu „Uwierz w siłę wyobraźni”.

Podczas spotkania Pan Kazimierz Szymeczko bardzo ciekawie i humorystycznie opowiadał o swoim warsztacie pisarskim i zaprezentował swoje książki. Jako miłośnik historii próbował rozbudzić w młodych słuchaczach i czytelnikach pasję poznawczą związaną z historią Polski i przybliżyć im to, co w życiu każdego narodu najcenniejsze – świadomość własnej kultury i dumy.

Pan Kazimierz Szymeczko chętnie opowiadał na pytania uczniów, prezentował książki, zwracał uwagę również na zamieszczane w nich ilustrację, podpisywał zakupione przez uczniów pozycje książkowe.

Zachęcamy zatem do lektury książek pana Kazimierza Szymeczko!

Oto niektóre z nich:

• „A to historia”,

• „Czworo i kości”,

• „Kopidoł i kwiaciareczka”,

• „Pościg za czarną hondą”,

• „Tetrus”,

• „Piastowskie orły”,

• „Od morza do morza”,

• „Husarskie skrzydła”,

• „Walka o wolność”,

• „Odzyskana niepodległość”,

• „Opowiadania z kluczem” (wielu pisarzy).

Spotkanie autorskie K. Szymeczko