główna zawartość strony

Śladami toruńskiej legendy

23 maja uczniowie klas IIa i IIIa wybrali się w podróż do Torunia. Pierwszym przystankiem na drodze poznawania miasta było Planetarium. Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w seansie pt. „Wirująca Ziemia”.

Kolejnym punktem na mapie Torunia było Muzeum Piernika. Młodzi czeladnicy poznawali wiadomości dotyczące przypraw używanych dawniej i dziś oraz historii ich pochodzenia. Wyrabiali piernikowe ciasto, odciskali w formach i z niecierpliwością oczekiwali na efekty swojej pracy.

W podróż po toruńskim Starym Mieście zabrała dzieci pani przewodnik w stroju Katarzynki. Opowiedziała im o rodzinie Mikołaja Kopernika, pokazała dom w którym się wychował oraz jego piękny pomnik. Wysłuchali legend związanych z miastem i jego historii. Następnym przystankiem w podróży była Cukiernia Lenkiewicz, gdzie można zjeść najpyszniejsze lody w Toruniu.

Po krótkim spacerze ulicami miasta , kolejnym przystankiem była Manufaktura Cukierków. Uczniowie obserwowali w jaki sposób karmel zamienia się w kolorowe i pyszne cukierki. Każde dziecko otrzymało lizakowy upominek. Ostatnim przystankiem w zwiedzaniu Torunia był Bunkier - Wisła.

Dzieci na krótką chwilę oddały się pod dowództwo animatora kultury, który pokazał im jak wygląda bunkier oraz opowiedział co działo się podczas bombardowania miasta. Po całodniowym pobycie w Toruniu uczniowie z uśmiechem na ustach i wzbogaceni o nowe wiadomości wrócili do domu.