główna zawartość strony

Ścieżkami bogów

13 listopada 2018 roku w Kutnowskim Domu Kultury grupa uczniów klas ósmych miała okazję obejrzeć wspaniałe widowisko teatralne pt. „Ścieżkami bogów” przygotowane przez Teatr Artenes z Wrocławia. Przedstawienie powstało z myślą o przekazaniu młodemu widzowi zarysu wiedzy o bohaterach wybranych mitów greckich. Sylwetki przedstawionych postaci nakreślone zostały tak, aby zaakcentować również ich boskie atrybuty, a więc i przypomnieć dziedziny życia Greków, których specyficzna działalność nieśmiertelnych szczególnie dotyczyła.

Spektakl dokładnie przypomniał uczniom rozterki i wątpliwości Persefony, Syzyfa, Narcyza czy Prometeusza oraz utwierdził widza w przekonaniu, że dylematy bogów Olimpu nie są obce również ludziom współczesnym. Bo któż z nas nie pragnie spełniać swoich marzeń, tak jak mitologiczny Ikar? Kto nie pragnie przeżyć prawdziwej bezinteresownej miłości, jak Tezeusz i Ariadna?

Inscenizacja teatralna dostarczyła uczniom wiele radości oraz okazała się ciekawą lekcją powtórzeniową przed egzaminem ósmoklasisty. Wyjazd na ten „pokarm duchowy” przygotowały panie Urszula Herłazińska i Monika Pachlińska.