Różany Dwór i zaczarowane warsztaty kulinarne

Moc atrakcji przygotowali dla dzieci właściciele Restauracji Różany Dwór w Woźniakowie. Państwo Wioletta i Piotr Łuczak zaprosili uczniów klasy I c na warsztaty kulinarne z ozdabiania pierniczków.

Kolorowy lukier, gwiazdki, płatki śniegu, cukrowe listki i inne ozdoby czekały na dzieci w pięknej, świątecznej scenerii restauracji. Zabawy i śmiechu było mnóstwo, zaangażowanie w pracę ogromne. Dzieci ozdabiały pierniki w rozmaitych kształtach: domki, dzwoneczki, aniołki i wiele innych. Każdy uczeń mógł w pełni wykorzystać swoją wyobraźnię. Powstały cudowne, kolorowe pierniki. Zapanowała świąteczna atmosfera.

Cudowny zapach pierników skusił samego Świętego Mikołaja, który postanowił obdarować dzieci prezentami. To była magiczna niespodzianka! Mikołaj był zachwycony pierniczkami, niestety obowiązki świąteczne sprawiły, że musiał już wracać do pracy. Nasi gospodarze przygotowali dla dzieci obiad i w rodzinnej atmosferze mogliśmy podzielić się swoimi przemyśleniami na temat ozdabiania pierników. To był cudowny, kolorowy dzień. Jeszcze długo będziemy wspominać warsztaty w Różanym Dworze.

Serdecznie dziękujemy za niesamowite wrażenia i wprowadzenie w świąteczny nastrój.

Artykuł