Program zapobiegania chorobom układu krążenia

W dniu 4 października 2017r. uczniowie klas VII wraz z nauczycielką biologii panią Edytą Komorowską uczestniczyli w „Programie zapobiegania chorobom układu krążenia”, który był zorganizowany przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

Spotkanie prowadziła przedstawicielka Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Podczas zajęć uczniowie poznali najczęściej występujące i najbardziej niebezpieczne choroby sercowo-naczyniowe. Dzięki prelekcji znają czynniki modyfikowalne i niemodyfikowalne, które mają wpływ na rozwój wielu chorób. Dowiedzieli się, jakie są czynniki ryzyka chorób układu krążenia a także czynniki kardioprotekcyjne. Młodzi ludzie uświadomili sobie, że to w głównej mierze od nich samych zależy, czy w przyszłości dołączą do grona osób chorujących na choroby układu krążenia . Udział w programie stał się motywacją dla uczniów do prowadzenia zdrowego trybu życia, czyli stosowania odpowiedniej diety , regularnego uprawiania sportów a przede wszystkim unikania wszelkiego rodzaju używek i fast foodów.

Choroby krązenia Artykuł