Prelekcja - odpowiedzialność karna za popełnione czyny i wykroczenia małoletnich.

W dniu 18 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach odbyła się prelekcja przygotowana przez funkcjonariuszy policji Pana Piotra Grzankowskiego oraz Pana Waldemara Szadkowskiego z Komisariatu Policji w Krośniewicach. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna za popełnione czyny i wykroczenia małoletnich. Uczestnikami prelekcji byli uczniowie klas VIIa, VIIb, VIIc wraz z wychowawcami.

Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań, takich jak kradzieże, bójki, wymuszanie, włamania, brak realizacji obowiązku szkolnego, używki. Uświadomiono ich także o środkach wychowawczych stosowanych przez Sąd Rodzinny i Nieletnich (m.in. nadzór kuratora, placówki opiekuńczo-wychowawcze, placówki poprawcze). Przeprowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak postępować , a w szczególności jakich zachowań unikać, aby nie popaść w konflikt z prawem. Funkcjonariusze policji zwrócili również uwagę na to, że błędy popełnione w wieku młodzieńczym mogą mieć negatywne skutki w życiu dorosłym. Spotkanie zorganizowała Pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Grzankowskiemu oraz Panu Waldemarowi Szadkowskiemu za przygotowanie bardzo pouczającej pogadanki.